Haber

Konya’da lise öğrencisine tacizle ilgili iddianame hazırlandı

Konya’da lise öğrencilerini tacizden 3 sanığa 37 yıl hapis cezası verilmesi istendi.

Ahmet M.’nin (35) getirildiği bildirildi.

Kendisini MİT mensubu olarak tanıtan elektrikçi Ahmet M’nin GA’ya aynı vaat ve tehditlerle cinsel istismarda bulunduğu belirtilen iddianamede, Ahmet M’nin GA’yı dini nikahla nikahladığı belirtildi.

İddianamede, olayla ilgili olduğu iddia edilen okul müdürü Ahmet M., okul müdürü Harun A. ve başka bir okul müdürü Asuman SK’ye “Cebir, tehdit veya aldatma yoluyla kişi hürriyetinden yoksun bırakma”, “Nitelikli cinsel ilişki çocuğun istismarı”, “El yordamıyla cinsel saldırı”. Kabahatlerinden 37 yıla kadar hapis istendi.

Olayla ilgili olduğu iddia edilen AA, MK, BK, HK hakkında “cebirle tehdit ederek veya hile yaparak kişi hürriyetinden yoksun bırakma” ve “Çocuğu nitelikli cinsel istismar” suçlarından hapis cezası istendi.

Etkinlik

Konya’da okuyan lise öğrencisi GA, “Sizi MİT’e memur olarak alacağız” şeklinde tehdit ve vaatlerle taciz edildiği iddiasıyla Aralık ayında ailesine şikayette bulundu. Nöbetçi hakim tarafından tutuklandılar.

Öte yandan Konya Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürleri Harun A. ve Asuman SK’nin açığa alınmasına karar vererek haklarında soruşturma başlattı.

Lise öğrencisi GA’nın ifadesiyle, Ahmet M.’nin MİT’e girebilmek için okutulduğu bahanesiyle günlerce tecavüze uğradığını ileri sürdüğü, bu kişinin kendisini ve ailesini ölümle tehdit ettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu