Yaşam

Engelsiz Filmler Festivali’nde Ken Loach’un 3 filmi gösterilecek

Bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan Engelsiz Filmler Festivali’nin ‘Parmak İzi’ bölümü kapsamında, kendine özgü dilleri ve yaklaşımlarıyla öne çıkan sinemacıların ağırlandığı “Umudu Kaybetmeyin” ( The Old Oak), Ken Loach’un yönettiği “Raining Stones” (The Raining Stones). Yağmur Taşları) ve “Kerkenez” (Kes) gösterilecek.

Dünya prömiyerini bu yıl Cannes Film Festivali’nde yapan “Umudunuzu Kaybetmeyin”, bir kasabaya yerleşen Suriyeli göçmenlerle o kasabanın sakinleri arasındaki gerilimi konu alıyor. Adını çoğunlukla maden personelinin yaşadığı kasabadaki meyhaneden alan sinema, yönetmenin verdiği röportajlara göre “muhtemelen” son sinemadır.

Yeni İngiliz Dalgası olarak bilinen sosyal gerçekçi sinemanın örneklerinden biri olan Loach’un 1969 yapımı filmi “Kest” (Kes), okulda ve okulda karşılaştığı baskılardan bunalan 15 yaşındaki Billy’nin hikâyesini anlatır. evi ve Kes adını verdiği kerkenezle kurduğu bağ.

Kızına ilk komünyon töreni için yeni bir elbise almak isteyen babanın yaşadığı zorluklara odaklanan “Raining Stones”, İngiltere’nin ağır bir işsizliğin içinde olduğu bir dönemde geçimini sağlamak için her yola başvuran ailelerin hikâyesini anlatıyor. kriz.

20-26 Ekim tarihleri ​​arasında Ankara’da, 4-5 Kasım’da ise Eskişehir’de seyirciyle buluşacak festival hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

salipazariajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu