Yaşam

Yankı Yazgan kimdir? prof. Yankı Yazgan ne iş yapıyor, kaç yaşında?

prof. Yankı Yazgan, gündemin öne çıkan isimlerinden biri oldu. Yaptığı açıklamalar ve konuşmalarla dikkat çeken Yankı Yazgan’ın hayatı ve kariyerine ilişkin detaylar da merak edildi. Yazgan’ın adını sosyal medyada görenler, araştırma yapmak için arama motorlarına yöneldi. Peki Yankı Yazgan kimdir? prof. Yankı Yazgan ne iş yapıyor, kaç yaşında?

Tüm detaylar içeriğimizde…

Sosyal medyanın gündemine oturan isimlerden biri de Yankı Yazgan oldu. Sarsıntının ardından çocukların psikolojisiyle ilgili yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Yazgan’ın hayatı araştırılmaya başlandı.

Yankı Yazgan kimdir?

1959 yılında doğan Yankı Yazgan, İzmir’de doğdu. Çocukluğu ve gençlik yıllarını İzmir’de geçiren Yazgan, Bornova Anadolu Lisesi’nden sonra Ankara Fen Lisesi’ni bitirdi. Ege Tıp Fakültesi mezunudur. Marmara Tıp Fakültesi’nde ihtisas yapan Yankı Yazgan, psikiyatri eğitimi aldı. Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çocuk ve ergen psikiyatrisi alanında yüksek lisansını tamamladı.

Cumhuriyet Bilim Teknik, Yeni Binyıl, Yeni Gündem gibi gazete ve dergilerde yazılar yazan Yazgan, günlük hayatın yönetimi ve beynimizin işleyişi hakkında yazılar yazdı.

Yankı Yazgan’ın klinik pratiği ve bilimsel araştırmalarının odak noktası, nörogelişimsel bozuklukların teşhisi ve multimodal tedavi uygulamalarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu